Co zrobić żeby ?
 
 

Co zrobić żeby przytyć

Mam problem, mam 171 cm wzrostu i ważę tylko 46 kg, jem podobnie jak moje koleżanki a może nawet więcej ale niestety nie mogę przytyć, wyglądam jak szkieletor nie wiem co zrobić żeby trochę przytyć

Masz swój pomysł co zrobić żeby przytyć? Kliknij

Trening na masę

skuteczne czy nieskuteczne ?

Może po prostu brakuje ci mięśni? Odpowiedni zestaw ćwiczeń będzie dobry nawet dla dziewczyny. Oczywiście powinnaś uważać, żeby nie przesadzić, bo przypakowane dziewczyny to ja nie wiem kto lubi, ale z drugiej strony ja na przykład nie lubię, jak panna ma tylko taką sflaczałą skórę i nic mięśni pod spodem. Jak troszeczkę przypakujesz, to od razu nabierzesz masy. Jeśli to jeszcze połączysz z dietą wysokobiałkową, to już sukces murowany. Tylko pamiętaj, żeby zagadać z trenerem. Bo jak postawisz na trening aerobowy, to będzie jeszcze gorzej. Chodzi o trening na masę, na przykład wyciskanie.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Zmień dietę

skuteczne czy nieskuteczne ?

Dieta nie musi być tylko odchudzająca, bo może być także tucząca. Ale nie chodzi tu o to, żeby jeść same wysokokaloryczne „śmieci”, czyli fastfoody czy słodycze, ale zdrową żywność, która dostarczy ci więcej energii. Przede wszystkim musisz jeść regularnie, najlepiej 5-6 razy na dzień i na początek nie szalej z ilością porcji. Warto też zadbać o to, żeby dieta byłą bardzo smaczna i maksymalnie urozmaicona – wtedy zjesz więcej ze zwykłego łakomstwa, a to już pierwszy krok do zwiększenia masy ciała. Jeśli chodzi o produkty, to warto jeść pełnotłuste produkty mleczne, mięso i ryby, sporo węglowodanów zawartych w produktach mącznych oraz w warzywach i owocach typu ziemniaki, marchew, banan, mandarynka. Jak to nie pomoże, to warto się jednak przebadać. Być może jesteś chuda, bo taka twoja uroda, ale lepiej to sprawdzić.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Wizyta u lekarza

skuteczne czy nieskuteczne ?

Możesz mieć oczywiście bardzo dobry metabolizm, ale na twoim miejscu poszłabym do endokrynologa i zrobiła badania hormonów tarczycy. Chudość pomimo normalnego apetytu może być objawem nadczynności tarczycy. Trzeba leczyć tę chorobę, bo jest ona niebezpieczna dla serca, a poza tym możesz mieć w przyszłości problemy z donoszeniem ciąży. Najpierw robi się badania krwi na poziom hormonów tarczycowych, a potem lekarz dobiera odpowiednie leczenie. U mnie tak było, ale zbyt duża chudość może też – paradoksalnie – być przyczyną cukrzycy (mnie się wydawało, że tylko nadmierna otyłość równa się cukrzyca, ale nie, co wyjaśnił mi lekarz). Poza tym to może być też jakiś problem z jelitami, że np.: masz na coś alergię i nie wchłaniasz dobrze, tego co trzeba. Ja bym proponowała zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego i on już cię pokieruje.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz
 

Wszystkie opinie na niniejszej stronie są właśnością ich autorów i nie odpowiadamy za ich treść.